אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום ראשון, 2 בספטמבר 2018

בשעה טובה ובשנה טובה

סוף השבוע של הלייבור דיי (Labor Day Weekend) הוא המועד בו המורים, התלמידים וההורים מביננו הגרים בחוף הצפון מזרחי מתכוננים לשנת הלימודים שתפתח עלינו לטובה ביום שלישי הקרוב. אך לייבור דיי השנה הוא גם מאורע מכונן עבורי ולא רק בגלל שאשר בני חוזר ללימודים בגן ואני חוזר ללמד בבית הספר שבניו יורק.
בעוד שלשה ימים, התאריך הרשמי הוא 4 בספטמבר, ישוחרר סוף סוף הספר שעליו עמלתי בשנתיים האחרונות מהארגזים ויצא לדרכו אל בתיהם של אילו שהזמינו אותו מראש ואל אילו שיזמינו אותו מעתה והלאה. 
עובדת החיים היא שמתמעטים הספרים ביימנו, לפחות בתחום שלנו, ומידיעה אני אומר זאת. בענף שעליו אנו מנגרים (ספרי הנגרות) מצטמצמים הכותרים מפאת התחרות הקשה עם הבלוגוספירה והיו-טיוב. הוצאות שוקלות צעדיהם היטב לפני שהן מתחייבות לשלם לסופרים, ורובן משלמות פחות עבור הכתיבה והתמלוגים. מכיוון שפחות ופחות נדפסים הספרים במחוזותינו כל הגעתו של ספר חדש לבגרות היא באמת סיבה לשמחה והתרגשות. 

כאמור, ספרי Working Reclaimed Wood בא ללמד את הקוראים כיצד למצוא, להכשיר ולהשתמש במה שאנו קוראים עץ מושב (או עץ ממוחזר).   
עוד בטרם עזב הספר הראשון את מחסני ההוצאה, וכבר התחלתי לקבל אימיילים מאנשים ששמעו על הספר ומבקשים לדעת אם כללתי בתוכו מידע זה ואחר. וכדי לסבר את האוזן, הרי שרק אתמול קיבלתי דוא״ל מביולוג ונגר ששאל אם הזכרתי בספר טפיל ארור, שמחלצי לוחות מושבים מאסמים ומבנים נטושים עלולים לחטוף אם לא יחבשו נשמים. אז האמת שלא שמעתי על הטפיל הזה, שלא עלינו נימצא בגללים שמשאירים דביבונים ליד קניהם, אבל בשמחה הבטחתי לביולוג להזכיר את המידע הזה בבלוג שלי ובמהדורה השניה -- בתקווה שנגיע לכך. 
אני מניח שאם הפצת הספר תגענה הערות ושאלות נוספות, ביקורות ושבחים. כל אילו הם חלק מהברכה והעול שבפרסום ספר, אולי הראשון שיורד לעומקו של הסיפור הכל כך חשוב של עץ מושב (צמד מילים משובח שחברי יובל איתן הציע). 

אז לקראת השנה החדשה אני מאחל לכולנו שנת נגרות מועילה ומתחשבת, שנת עיצוב מדוד, ויצור מכובד. שנת למידה והתנסות בטוחה. ושנת עשיה ברוכה בחומר הגלם הכי מדהים שאי פעם נוצר, מתחדש, צומח ומבשיל יום ביומו, שנה אחר שנה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה