אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום רביעי, 23 במרץ 2011

מפשעת עץ והפיכתה לשולחן פרק ב'

לאחר שהחלטתי על רכיבי השולחן שאבנה, היתי צריך להחליט מה הקומפוזיציה המתאימה ביותר לחבר אותם יחדיו. השיטה הכי פשוטה לברר זאת היא לחבר את החלקים בצורה ארעית ולשנות את יחסם אילו לאילו וללוח המשטח במהירות ובקלות. ניתן לצלם את כל אחד מהמצבים השונים, ואז להתבונן בתמונות אחת ליד השניה על צג המחשב ולהחליט איזו מבין הקומפוזיציות היא המעניינת ביותר.

לאחר שהחלטתי על הקומפוזיציה פניתי לשינוי צורת הרגליים. אחזתי אותם בתבניות עץ שבניתי והוספתי להם פאות חדשות לשבירת המונוטניות של עיצובם המקורי. הדרך הפשוטה והמדיוקת ביותר לעשות זאת היתה להקציע אותם בעזרת מקצוע ידני חד. אגוז -- העץ ממנו היו עשויות, הוא אולי העץ האהוב עלי ביותר. הוא נוח לעיבוד, חזק ומעניין.
לרשומה זו בבלוג שלי באמריקן וודוורקר פנו לקישור הבא:
Crotch Table - part 2

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה