אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שישי, 20 במאי 2011

רשומה שניה ושלישית על העבודות של מייק שליט

כשביקרתי את מייק ראיתי את מגוון העבודות המרתקות שבנה. בינהן היה גם כיסה שמצא בשוק הפישפשים ושגבו היה שבור. לגב החדש שבנה הוא הוסיף גילוף של חמנית.


ואז הראה לי מייק את אחת העבודות המעניינות שבנה - בר למשקאות מגולף בסיגנון ארט נובו. גילופי הארט נובו פחות פורמליסיטיים וראיליסטיים מגילופים משופעי מוטיבים קלאסיים. אמני ארט נובו שאפו לבטא את הצורניות הטבעית הנובעת מצמחים, אך מבלי להדרש לקנון הקלאסי ששאב את מקורותיו ממוטיבים יוונים ורומיים. העלים וצורות אחרות השאולות מעולם הצומח מרחפות מתנתבות ומרקדות, נוגעות ולא נוגעות במציאותי... וזה החידוש והיופי הנרמז בארט נובו.

ברשימה האחרונה שלי באמריקן וודוורקר סיפרתי גם על פרוייקט העיטם שמייק בנה... אני אמשיך ואספר על "גילוף הדורסת" בעוד כמה ימים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה