אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום חמישי, 29 במרץ 2012

היכן לרכוש כלי גילוף לעץהיום קיבלתי אימייל מדן הקורא את הבלוג. דן מבקש לדעת היכן לרכוש כלי גילוף ובמיוחד מפסלות גילוף. הנה השאלה של דן ולאחריה התשובה שלי:
------------------------
שלום יואב,

שמי דן ואני מגלף חובבן. בעברי מספר מצומצם של פסלים קטנים ואני היום חוזר לאט לגלף.
אני מאוד שמחתי לגלות את הבלוג שלך. רציתי לדעת אם אוכל לקבל המלצה למקום בו אפשר לקנות סכינים וכלי גילוף באיזור המרכז (אני עובד ידנית ולא עם פטיש ואזמל).

תודה על ההמלצה.

בברכה,
דן
------------------------

שלום דן,
לפני שנתיים שוחחתי בטלפון אם היבואן של מפסלות הגילוף השוויצריות Pfeil הנחשבות בין הטובות ביותר. שמו משה והנה האתר שלו:
אם זכרוני אינו מתעני המחירים שלו נוחים בהשוואה למחירן של המפסלת בארה"ב. חוץ מהחברה הזו לא ידוע לי על יבואן אחר של כלי גילוף טובים.
אפשרות נוספת היא לרכוש מארה"ב ולשלוח לישראל.
חנות בברוקלין ניו-יורק, Tools for Working Wood, שולחת לארץ במחיר סביר. כמדומני כ15 דולר (עלות משלוח בדואר אוויר) לחבילה של כמה מפסלות טובות של אשלי אילס  Ashley Iles. כתוב לג'ואל או הרם טלפון ונסה לברר מה עלות המשלוח. ג'ואל סיפר לי שיש לו לקוחות בארץ ושהוא משתדל לשלוח במחיר הזול ביותר.
צי מפסלות שלי מכיל מפסלות שוויצריות כמו שהזכרתי וכמות דומה של מפסלות אשלי אילס שאותן אני מחבב מאוד.
הנה הקישור לדף המפסלות בחנות של ג'ואל.

כל טוב וכתוב לי מה העלתה בחכתך.
יואב

2 comments:

  1. מפסלות גילוף
    כנס לקישור המצורף יש עוד יבואן למפסלות PFEIL
    http://www.tapuz.co.il/forums2008/links/default.aspx?forumid=2144
    יהודה

    השבמחק