אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום חמישי, 18 ביוני 2015

סדנת נגרות בת חמישה ימים הקייץ בניו ג׳רזי

בית הספר לאומנות (Craft) פיטרס וולי Peters Valley ששוכן בעמק נהר הדלאור על הגבול הירוק והמדהים בין ניו ג׳רזי ופנסילבניה, הזמין אותי ללמד הקיץ סדנת נגרות בת חמישה ימים. הקורס שאלמד יסוב סביב רהיטים פריקים ומודולריים.
בתי הספר לאומניות הם שכיות חמדה בנוף הcraft האמריקני. פיטרס וולי הוא אחד מהם והקרוב ביותר לעיר ניו יורק (שעה ועשרים דקות נסיעה). הוא ממוקם בעמק ירוק ויפה, בין נחלים ואגמים באיזור מאוד כפרי שקפא על שמריו וכמעט ולא השתנה במאתיים השנים האחרונות. הקמפוס של פיטר וולי קטן, ובמרכזו בתי המנהלה, המגורים, חדר האוכל והגלריה, סדנאת הקרמיקה, האריגה והנפחות, כשבמרחק נסיעה של שני קילומטר מלב הקמפוס ממוקמות סדנאות העץ המתכת, הסיבים והצילום.
כשאר בתי הספר הטובים לקרפט ואומנות גם פיטרס וולי מציע שלל קורסים שנפרסים על פני הקייץ והסתיו, החל מקרמיקה וכלה בנגרות וצילום. מה שמייחד את בתי הספר הללו הוא הכינוס המוצלח של מורים, תלמידים ואמנים מרקעים שונים ומדיסיפלינות שונות בזמן אחד ובמקום אחד. כך יוצא שמי שבא ללמוד נגרות יקיר, יתרשם, יושפע וישכיל מחבר או מורה מתחום אחר לגמרי שפגש במקום כישבו סביב שולחן האוכל המשותף או כשניפגשו באחת מהסדנאות. למעשה אחת ההנאות הגדולות מהשהות במקום היא שוטטות בין הסדנאות והתבוננות בעשיה של עמיתים מתחומים אחרים. בביקורי כמורה או כתלמיד בבתי הספר הללו ואחרי התבוננות ושיחה עם חבר או חברה שעוסקים בתחום אחר, מתכת או טקסטיל למשל, אני מוצא את עצמי מהרהר על עבודתי שלי וכיצד אוכל להעשיר אותה כתוצאה ממה שלמדתי או חוויתי באותם ארבע ימים או שבוע של התרחקות מסביבתי הטבעית והשתקעות, אמנם קצרת מועד, בטבע ובין אנשים כל כך מוכשרים ומעניינים.
אני מקווה שחמשת הימים בסוף יולי יהיו פוריים ומרתקים כמו בעבר.
הנה כמה תמונות של הקמפוס וסדנת העץ.
בהמשך אראה את הגלריה של בית הספר וכמה עבודות עץ שהוצגו.


בית הגלריה


זהו מבנה הנגריה

חדר העבודה ״השקט״ להרכבת הפרוייקטים ולעבודה בכלי יד


חדר מכונות הנגרותגזעים ובולים לשימוש התלמידים


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה