אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שלישי, 20 באוקטובר 2015

השחזת כלי גילוף. זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמעהשחזת כלי גילוף תמיד היתה משימה שרציתי לדחות עד כמה שניתן. הגאומטריה הספציפית של כלי הגילוף השונים, העובדה שאתה נדרש להשתמש הן במישור שטוח עבור המשחז והן בגוף קמור עבור גב המפסלת, ובנוסף לכך - הצורך לנתב את ההשחזה והההשאה ביד חופשית הגבירו את מרכיב החרדה אצלי.
אם הזמן התרגלתי ולמדתי לשלוט על פעולת השחזת המשחז (Bevel).
אני אוחז את המפסלת בזווית הנכונה ומחליק אותה ימינה ושמלה על פני אבן השחזה או על המישור שעליו מודבק נייר שיוף.
באשר לחלק הקעור (התעלה הפנימית) כאן נזקקתי לעזרי השחזה צולעים למדי. פעמים היתי עוטף חף עץ בנייר לטש, ובהזמניות אחרות היתי משתמש באבן השחזה בחתך טיפה (Slip Stone).
כל זאת עד לאחרונה.
האמצעי שהתחבב עלי לצורך השחזת החלק הקעור הוא תבנית עץ מדוגמת המתאימה בצורה מיטבית לרדיוס הפנימי של הקער.
את התבנית בניתי על מנת שתתאים לאחת המפסלות האהובות עלי אבל היא תוכל לשמש גם למפסלות אחרות בעלות אותו הרדיוס או רדיוס גדול יותר.
אני מסביר ומדגים איך לבנות אותה בבלוג שלי בPopular Woodworking
בבלוג תמצאו תמונות והסברים ואני מקווה שאחרי הצצה בו כולכם תוכלו לבנות תבנית כזו ולעשות בה שימוש רב בטחון לשנים רבות.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה