אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שישי, 20 בינואר 2012

יואב הרשקו וקורס הנגרות של משרד העבודה והרווחה

קורס הנגרות של משרד העבודה והרווחה הוא המסלול הארוך והרציני ביותר המתקיים בארץ בו לומדים מלאכת עץ. אל הקורס מתקבלים בעלי פוטנציאל תעסוקתי הנמצאים בין עבודה לעבודה.  מכיוון שאין בארץ מסלול ללימוד עיצוב רהיטים או מסלול ללימוד עיצוב ועיבוד עץ, הקורס של משרד העבודה הוא האפיק היחיד הפתוח למעצבים וליוצרים המבקשים ללמוד נגרות. כמה מחברי המעצבים שחפצו ללמוד נגרות היו חייבים למצוא (או להמציא) את עצמם במצב של מובטלות לפני שיכלו להרשם לקורס.

יואב הרשקו בחר להחליף את עולם הפירסום בעולם הנסורת והעץ; את מקלדת הקופי רייטר במפסלת הנגרים. ובמצב זה של בין עבודה לעבודה התקבל לקורס הנגרות. הוא עושה בו חייל ומספר לי שהמורים והתלמידים טובים. זה משמח לשמוע וזה נוטע בי תקווה שיש עתיד לענף הנגרות בארץ.
הנה כמה עבודות יפות שבנה במהלך הקורס.

העץ ממנו בנויות העבדות: שידה מאדר, שרפרף מאורן, מגש מאשור. שימו לב למחברי הזנביונים היפים שחוקק.

2 comments:

 1. יואב
  העבודות יפיפיות..!
  אתה מוזמן להעלות אותן לפורום: nagaroot.com

  אביחי

  השבמחק
 2. עבודות ממש יפות
  אני מכיר מספר אנשים שהיו משלמים ביד רחבה על כל אחד מהדברים פה

  השבמחק