אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שישי, 9 בנובמבר 2012

בראד פיט הופך לנגר


סלברטיז לא מרשימים אותי יותר מדי. אני מתרשם מיכולותם האומנותית או המנטלית ולא מתעניין במה הם אכלו, שתו או לבשו. אולי זה מכיוון שלנו, הנגרים-מעצבים, אין ממש פנאי להתעניין בגורלם של הידוענים. אנו עסוקים ביום יום שלנו ומתעניינים בחומר ובמהות יותר מאשר בתדמית ובקידום מכירות; יותר בלוז העניין ופחות ברכילות שסביבו. ויחד עם זאת אני חושב  שמדי פעם שווה לפרסם ידיעה על ידוענים שתומכים או שעוסקים בעצמם במלאכה, באומנות שימושית וכמובן בנגרות ועץ. פרסום שכזה משדרג את ההכרה הציבורית בתחום שלנו ומשביח את המוניטין שלנו כיוצרים.
לפני יומיים הבליחה ידיעה חדשותית לאוויר העולם. ברד פיט התגלה כמעצב רהיטים ובימים אילו ממש הוא משתף פעולה עם נגר אומן בשם פרנק פולרו ביצור סידרת רהיטים מקורית. פרנק פולרו הוא רב אמן מניו-ג'רזי. מאמריו על נגרות עילית הופיעו על גבי המובילים שבמגזיני הנגרות. אהבתו לארט-דקו צרפתי זוכה להד רציני בעבודותיו המשופעות כליפי עץ (פורנירים) עורות של טריגונים, נחושת קלל (פליז) ועוד. פיט לעומת זאת לא היה ידוע, עד כה, כמעצב רהיטים. הוא אמנם שלח ידו במלאכות אחרות כמו עזרה למוכי גורל, וכרוקח בשמים, אבל על ספר הסקיצות שלו עדיין לא שמענו... לפחות עד עתה. שיתוף הפעולה בין פולרו לפיט התחיל, כך מספר הArchitectural Digest כשפולרו הגיע לביתו של פיט לצורך מסירת עבודה. פולרו ראה את ספר הסקיצות של פיט והציע לו לשתף פעולה ביצור רעיונותיו ובהפקת סידרה מצומצמת של רהיטים. מן הסתם הרהיטים יהיו יקרים מאוד.
לקריאת המאמר ולצפיה בתמונות הקליקו על הקישור הבא.
מאמר על סידרת הרהיטים של פיט-פולרו

לקריאה של ביקורת שלוחת רסן על המיזם הקליקו על הקישור הנ"ל:

ביקורת שלוחת רסן (וחביבה) על הרהטים של פולרו-פיט

תגובה 1:

  1. בראד פיט הוא באמת אדם טוב ורציני. מסתבר שגם רב כישורים. האמת, יש לו ככ הרבה מה לתרום מחוץ לעולם הסרטים לצפיה. אולי כדאי לו פשוט לפרוש ולעשות דברים אחרים מעניינים יותר.

    השבמחק