אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שבת, 9 במרץ 2013

שיפוץ מלחצי החורט ע"י יהודה

יש לי חיבה מיוחדת לכלי עבודה שיוצרו ומיוצרים בארץ בחומו הלוהט של כור ההיתוך הישראלי.
מפעלי ישקר, חניתה, דימר, נוימו-ורגוס הם המודרנים שבחבורה, אבל בעבר היו גם יצרנים נוספים שהפיקו שופינים, פטישים מלחצות ואביזרים אחרים לבתי המלאכה. 
אחד מהמפעלים הישראלים שתוצרתם ניקנתה ע"י נגרי הארץ הוא מפעל החורט. מלחצות וכליבות החורט היו ועודן נפוצות ברבות מהנגריות הוותיקות שלנו. כתבתי על החורט בעבר וציינתי שהם עדיין מוכרים כלי עבודה.
לפני חודש שלח לי אחד מקוראי הבלוג מספק צילומים של מלחצי שולחן של החורט אותה קנה בשוק הפשפשים בחיפה ודאג לשקמה. יהודה ניקה את המלחציים בעזרת נייר שיוף ומברשת פלדה. הוא הסיר צבע מתקלף ולאחר זאת צבע את המלחציים בצבע המרייט שחור. הפורייקט מלבב ואני חושב שתהנו לראות את התוצאות.

אחת התמונות מראה את לוגו החורט, בטרם שיפוץ שבזווית התאורה בה צולם הוא ניראה כמו מטבע עתיק, חותם או בולה מתקופת מלכי יהודה. 

תגובה 1:

 1. שלום יואב
  לפני כחדשיים חידשתי את מלאי הקליבות שלי.
  דיברתי עם גדליה, המייסד של "החורט" שהוא נער כבן 90 שנה.
  הוא נמצא בחנות המפעל באזור התעשיה בחולון כל יום רביעי בשעות 8 בבוקר עד 1 בצהריים ומוכר בהנאה את הקליבות המעולות שלהם.
  המחירים הם מצויינים ואני ממליץ בחום לפנות ולקנות ממנו.
  מנסיוננו בעבודה וגם מבחינה של קליבות מתוצרת מפעלים נחשבים בחו"ל שעשינו בתערוכת "ליגנה" האחרונה,אין דבר שמשתווה להם.
  מספר הטלפון של גדליה-050-6523671
  תודה ויום טוב
  מולי

  השבמחק