אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שלישי, 4 באפריל 2017

סהר צבעים. חנות הדבקים, חומרי הגמר והלכות שתמיד נחמד לחזור אליה.


בביקורי האחרון בארץ שבתי למחוזות בגרותי שבדרום תל אביב. כשלמדתי בטכניון ולאחר מיכן כשהתחלתי ללמד נגרות ושיפוץ רהיטים במרכז לעיצוב עצמי שבנווה צדק היתי נוהג לשוטט ולבקר במה שנהוג לקרוא ״יפו-ת״א״. אילו הרחובות הוותיקים שבין דרום ת״א לצפון יפו הנודעים גם בשם פלורנטין. בין בתי השכונה תמצאו הכל: חניות לכלי עבודה (דרור) חניות לכלי בית, לחבלים, לבדים, לפירזולים שונים. בעלי מלאכה שונים, החל ממסגרים וכלה בנגרים וכמובן את חנות הצבעים הפגמנטים והדבקים של משה סרברניק. סהר צבעים הוא מקום מיוחד שנוסד כמעט לפני מאה שנה ע״י סבא של משה. שם תמצאו חומרי גימור והדבקה שאין אפשרות למצוא בחניות תמבור רגילות. דבקי עצמות ועורות, שלק, לכה ניטרוצלולוזה, שמן פשתן טבעי ועוד ועוד. צילמתי וכתבתי על החנות בבלוג שלי בPopular Woodworking  ושם אתם מוזמנים לראות תמונות נוספות.

אגב, כמה בתים במורד רח׳ יפו ת״א מהחנות יש שני מוכרי פלפל המתחרים בינהם על מחיר המנה הזול ביותר. עבור שבעה שקלים למנה התחרות חריפה ביותר (וגם החריף שהם נותנים) ויחד אם זאת האיכות בהחלט לא רעה...


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה