אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום חמישי, 8 בדצמבר 2011

תערוכת הרהיטים של אהוד אורן בגלריה ברוורמן, ת"א


אהוד אורן הוא אמן רב תחומי העוסק בצילום, עיצוב גרפי ובשנים האחרונות גם בעיצוב רהיטים.
תערוכת הרהיטים שהוא מציג בגלריה ברוורמן שנאצרה ע"י האדריכל והמעצב גיורא אהרוני היא אחד מאירועי הריהוט החשובים שהתרחשו בארץ בשנים האחרונות. יכולותיו של אהוד כאמן צילום וגרפיקה התגשמו ברהיטים שבנה והופכים את הצפיה בתערוכה לחוויה מרתקת. אהוד בחר לצלם נופים עירוניים -- בנייניים, חזיתות, חפצים וחומרים - ולפרוס אותם על גבי רהיטים קובייתיים הבנויים בשלל פרופרציות ודרכי העמדה. חלק מהרהיטים שלו מדמים ביניינים ממש. אחרים הם ביניינים או חזיתות בניין שעברו דקונסטרוקציה. רהיטים אחרים כמו שידת המגירות הנמוכה עלולים אף להטעות את המתבונן שיחשוב: "מה עושה כאן ארמת קרטון למיחזור?"ההפתעה והעניין ברהיטיו של אהוד נובעת מיכולתו להזמין את החוץ אל הפנים, את חזית הבניין אל תוך חלל הפנים. להקטין את הגדול ולחברו לקטן (בניין הופך ארון) ולעשות כל זאת באלגנטיות והחלטיות. הדיאלוג בין אדריכלות לעיצוב רהיטים מתרחש זה מאות שנים. פרופורציות, מוטיבים, פרטים ואסטטיקה אדרכלית מהגרים ומשתקעים ברהיטים שאנו מכירים. אדריכלים מפורסמים שלחו ידם בעיצוב רהיטים וטביעת אצבעותיהם הארכיטקטונית ניקרת בכיסאות, בשולחנות ובארונות שבנו. אהוד פוסע באותה דרך, מחדש ומשכלל את אמצעי ההבאה הוויזואלית שהטכנולוגיה המודרנית מתירה לנו.
השיטה הטכנית עימה עבד אהוד היא לצלם ואחר כך להדפיס את הצילומים על משטחי פורמיאקה שהודבקו לחזיתות הMDF שמהם ניבנו הרהיטים.

לכל מי שאוהב עיצוב ורהיטים ממולץ לבקר בתערוכה.

הנה הפרטים:

התערוכה נפתחה ב17 בנובמר וננעלת ב22 בדצבר.
הגלריה נמצאת ברח' השרון 12ב' בתל אביב.
שעות הפתיחה הן:
ב' - ה' בין 11 בבוקר ל7 בעבר
שישי-שבת בין 11 בבוקר לשתיים בצהריים.

info@bravermangallery.com 
www.bravermangallery.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה