אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שבת, 11 באוקטובר 2014

יוסף ג'אן מורה ונגר, חלק א'

מדי פעם כותבים אלי קוראי הבלוג ושואלים שאלות מעניינות. רוב השאלות נסבות על עבודת הנגרות, מציאת בתי ספר לנגרות או בירורים בנוגע  לכלי עבודה. לפני כמה שבועות פנה אלי נגר בשם יוסף ג'אן עם שאלה מקורית: כיצד ללמד ילדים נגרות בבית ספר שבו כרגע אין תוכנית מסודרת לכך.
זו היתה שאלה מלבבת במיוחד שלאחריה קיימנו שיחת סקייפ ובה ניסיתי ליעץ ולכוון עד כמה שיכולתי. סיפרתי ליוסף על הפרוייקטים שאני מלמד ועל סולם האתגרים עליו מטפס התלמיד מפרוייטק לפרוייקט.
בשיתוף פעולה הדוק עם מנהל בית הספר בו מתנהל הקורס נקבעה מסגרת הקורס, הוקצא לקורס מועד וניתן לו חדר, אבל כלי עבודה או שולחנות נגרות לא היו בנמצא. יוסף החליט לבנות את השולחנות בעצמו ולנדב את כלי העבודה שלו. בנוסף הוא קיבל תקציב מסויים לקניית כלים חדשים או משומשים.
אחד המקומות הראשונים בהם ביקר יוסף לצורך קניית ציוד היה משרדי 'החורט', שם הצליח לקנות את אחרוני מלחצי השולחן שהחברה ייצרה.
הנה כמה תמונות:


ברשימה הבאה אראה את השולחן אותו יוסף בנה. ולסיום רשימה זו הנה תמונות של עבודות העץ של יוסף. כמו שאתם רואים יוסף הוא אמן רב כשרונות. המורכבות הטכנית, תשומת הלב לפרטים ורמת הגימור המעולה של עבודותיו ראוייה לציון. אני בטוח שהתלמידים שלו נמצאים בידיים טובות.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה