אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שישי, 20 במרץ 2015

A new Kid in town מסור השולחן הבטוח של בוש מגיח לאוויר העולם

אילו באמת חדשות מרעישות. חברת בוש פיתחה טכנולוגית חישת רקמות ומנגנון מניעת פציעות המותקנים במסור השולחן החדש שלהם הREAXX
המסור החדש מכיל מנגנונים מהירי תגובה המכרים לנו מתחום כריות האוויר במכוניות וכן רגשי ״בשר״ שונים שפוקדים על מנגנוני הבטיחות לפעול.
בניגוד למסור הוותיק והאמין של Sawstop המנגנון של בוש אינו משתמש ברפידת בלימה מאלומניום הנורת אל עבר דיסקת המסור. אצל בוש זו בוכנה הנורה אל עבר יצול דיסקת הניסור ודוחפת אותו בחוזקה מטה.
היתרון של בוש הוא שהפעלת מנגנון הבטיחות לא גורמת לנזק לדיסקת הניסור וגם לא משביתה או מוציאה מכלל פעולה את מנגנון הבלימה - כפי שקורה בSawstop. מכאן שעצירת חרום אצל בוש חוסכת  למשתמש את החלפת מכסנית הבלימה ($69)  ומייתרת את הצורך כבד התקציב של קניית דיסקת ניסור חדשה ($50), הוצאות שבעלי מסורי Sawstop  נידרשים לשלם.

כיצד פועל המסור של בוש?
חיישנים שונים הפועלים על פי פרוטוקול בטיחות קפדני מבקרים את פעילות המסור . ברגע שמחשב המסור חש שהמשתמש נמצא בסכנה הוא פוקד על הבוכנה להשתחרר והיא מזנקת בעוז ובועטת את יצול המסור מטה עד להעלמות דיסקת הניסור אל מתחת לפני שטח המסור. לאחר שהמסור עצר ניתן להחזיר את היצול לעמדתו הנורמלית ואת הבוכנה למצבה הדרוך והנצור. המסור יוכל לבצע כ 25 עצירות חרום בתרם ידרש המפעיל להחליף את רכיבי עצירת החרום המתכלים.
למשתמש הישראלי החדשות הללו הם בשורה משמחת ביותר שכן עד כו לא היה כדאי ובודאי שלא היה קל להביא לארץ את מסור הSawstop. אבל עכשיו יש סיכוי גדול מאוד שיבואן בוש בארץ ירים את הכפפה ויביא כמה מסורים.
המסור הזה אינו זול אבל שווה כל שקל כשמדובר בכדאיות הצלת אצבע, אצבעות, כף יד וכו׳ וכו׳. בארה״ב הוא יעלה כאלף וחמש מאוד דולרים אני מקווה שבארץ המחיר לא יהיה מחיר שחיטה מדממת. הסרטון שצרפתי חושף לראשונה את המסור פורץ הדרך.


2 comments:

  1. לאחרונה זכתה Sawstop בתביעת הפרת זכויות יוצרים כנגד Bosch על מסור זה, ועל-כן בוש הפסיקו ליצר ולשווק אותו.

    השבמחק
  2. SawStop זכו בתביעה בארה״ב אבל אינני בטוח שבוש הפסיקה לייצר את המסור או לשווקו בחלקים אחרים של העולם. בחודש שעבר נודע שSawStop נרכשה ע״י חברת האם הגרמנית שבין היתר היא הבעלים של festool. כך שיתכן שיתרחשו שינויים במדיניות הפטנטים של SawStop ואולי ניראה את בוש רוכשת זכויות וחוזרת לשווק בארה״ב.

    השבמחק