אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שני, 18 במאי 2015

צביעת עדנית

את השאלה הזו שלח תומר:

יואב שלום,

הגעתי לבלוג שלך משיטוט באינטרנט, התרשמתי מהעבודות ואשמח אם תוכל לסייע לי בבחירת צבע לעץ.

קניתי שני ארגזי תחמושת ישנים (מצ"ב תמונות) ואני מעוניין להפוך אותם לאדניות. בחלק הפנימי אני אשים PVC להגנה מפני הרטיבות- אני לא יודע אם כדאי להשקיע ולצבוע גם את החלק הפנימי. מה דעתך?

לגבי הצבע החיצוני, שייפתי את הארגזים כמה שהצלחתי עם נייר ליטוש אך הצבע המקורי לא ירד לגמרי. חשבתי לצבוע אותם בורנית לעץ 508 (כחול).


רשום שהצבע "חצי שקוף", האם הוא יספיק כדי לכסות את הירוק-זית המקורי?

האם הצבע הזה יספיק כדי יגן על העץ מרטיבות או שיש צורך בלכה נוספת?

יש לך המלצות לצבעים אחרים או כל טיפ אחר?

בתודה מראש,


תומר.תומר,
אני חושב שתוכנית הפעולה שלך טובה.
שיוף ולאחריו גיוון בוורנית יאוששו את הגוון הירקרק של הארגזים. מריחה של שתי שכבות Yacht Varnish תוסיף מקדם הגנה חשוב כנגד קרינת שמש והרטיבות שיאיימו על גמר הוורנית.
לגבי פנים הארגז: אני מבין שאתה מתכוון להניח בארגז בטנת PVC? או ממש עדניות פלסטיק?
על מנת למנוע מהלחות שבאדמה או בתערובת השתילה מגע רציף אם חלקי העץ הפתרון של עדנית פלסטיק הוא העדיף. אך בכל מקרה היתי מורח שתי שכבות של לכה על פנים הארגז כדי להבטיח שלחות ורתיבות מגשם סורר וכו׳ לא יגרמו לרקבון העץ. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה