אני אוהב עץ רהיטים וכלי עבודה. הבלוג הזה ידבר בהם ובעוד נושאים המעניינים מעצבים נגרים רסטורטורים וציידי מציאות; אני הוא שילוב של כולם יחדיו. אספר על הספרים שאני מכבד, קישורים לאתרים שהשכילו אותי, פורומים וחנויות בהם ניתן לרכוש ציוד, חומרי גלם וכלי עבודה. לכל מי שאוהב את החומר המרוכב הטבעי מכולם, חומר בר-קימא המתחדש כל בוקר מחדש וההופך למוצרים שאנו עושים בהם שימוש או מביטים עליהם בהנאה, מוזמן לבקר בבלוג הזה מעת לעת.

יום שישי, 20 במאי 2016

ארגז כילים לכל גיל וכיס

ארגז הכילים שתיכננתי ושהתלמידים שלי בנו הוא פשוט, אלגנטי וזול לבניה. זהו פרוייקט סף שיכול לענג כל הורה סב או סבתא ברצותם ללמד את הילד או הנכד נגרות בסיסית. בס״כ מדובר בשישה מרכיבים. שתי דפנות גבוהות, שתיים נמוכות, ריצפה וידית. אחרי שחקרתי מעט עיצובים קלאסיים הגעתי למסכנה שתצורה (2) התחתונה, היא החזקה והקלה לבניה מבין השתיים. היא דורשת דיוק בניסור גדע של ריצפת הארגז בלבד, בניגוד לתצורה מס (1) שבא אנו נדרשים לנסר את הריצפה והדפנות הנמוכות לאורך זהה תוך שימת לב מיוחדת לניסורי גדע ישרי זווית.
את הידית ניתן ליצר מענף, מוט עץ עגול, או קורה קצרה.
עוד יתרון של העיצוב הזה הוא שאת כל הארגז ניתן לייצר מלוח סטנדרטי של עץ שאותו מחלקים ומנסרים לחלקים השונים. ראו איור והפניה לרשומות שלי בPopular Woodworkingאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה